Cukierku, ty łobuzie ! | Książki

cukierku ty łobuzie, cukrzyca typu 1

Czy znacie już mruczącego Cukierka? Może rozrabiającą i niesforną Cukrzycę? Tym razem jednak nie mam na myśli chorby 🙂

Chciałabym Wam przedstawić bohatera serii 6 książek napisanych przez Waldemara Cichonia a wydanych przez Wydawnictwo Dreams – kota Cukierka, którego w nerwowych momentach nazywają Cukrzycą :). Każda z książek zawiera 8-10 odrębnych rozdziałów z przygodami tego pręgowanego kocurka w domu Marcela oraz jego rodziców. Opowieści te to czysta kocia komedia. Myślę, że seria ta przypadnie do gustu szczególnie właścicielom kotów bo Cukierek to esencja kociowatości.

cukierku ty łobuzie, cukrzyca typu 1

Cukierek, jak wielu innych mruczących czworonogów nie lubi weterynarzy, chowa się pod komodą czy wysypia się na nowiutkim mięciutkim sweterku Mamy, przy okazji ostrząc o niego pazury. Od pierwszych dni w nowym domu wiadomo, że nie będziemy się z tym kociakiem nudzić bo od razu planuje on ucieczkę. W kolejnych rozdziałach ‚robi porządek’ z psem sąsiadki – Tofikiem czy pomagam wścibskim bliźniaczkom z sąsiedztwa w zadaniu domowym męcząc się przy tym niesamowicie. Z czasem w domu pojawiają się również nowi członkowie rodziny: Maciek, brat Marcela oraz Tradycja, nowa kotka co oczywiście wiąże się z kolejnymi przygodami.

cukierku ty łobuzie, cukrzyca typu 1

cukierku ty łobuzie, cukrzyca typu 1

Wyobraźcie sobie wyprawę czteroosobowej rodziny na wieś, nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie dwa futrzaki. Postanowiły się wymknąć, ukradły sąsiadowi kiełbaskę z grilla a Tata spędził weekend na poszukiwaniu Tradycji i Cukierka i unikaniu tegoż sąsiada :).

Wszystkie części są bardzo wesołe i zabawne więc nie jest to może idealna pozycja na dobranoc ale gwarantuję, że cała rodzina będzie z przyjemnością czytać lub słuchać tych opowieści. Dodatkowo dość duża czcionka, niezbyt długie rozdziały i ilustacje zachęcają starsze dzieci do samodzielnego czytania.

cukierku ty łobuzie, cukrzyca typu 1

U nas na półce goszczą 4 z 6 części ale myślę, że brakujące „Popraw się, Cukierku!” i najnowsza „Dziękuję ci, Cukierku!” niedługo dołączą do rodziny.

  1. Cukierku, Ty Łobuzie!
  2. Nie martw się, Cukierku!
  3. Popraw się, Cukierku!
  4. Jak się masz, Cukierku!
  5. Gdzie jesteś, Cukierku!
  6. Dziękuję ci, Cukierku!

wydawnictwo: Wydawnictwo Dreams

autor: Waldemar Cichoń

ilustracje: Dariusz Wanat

cukierkutyłobuziecukrzycatypu1-1