Freestyle Libre aplikacja sensora | Poradnik + Video

aplikacja sensora cukrzyca u dzieci

Jak zawsze przed czymś nowym tak przed pierwszym użyciem Freestyle Libre byłam lekko poddenerwowana. Jednak aplikacja sensora okazałą się dużo prostsza niż się wydaje.

Przygotowaliśmy dla Was krótki filmik z naszej pierwszej aplikacji sensora!! Jak widać nie jest to trudne!!

W pudełku z sensorem mamy gazik + zestaw czujnika + aplikator czujnika. Wystarczy kilka kroków, żeby sensor znalazł się na swoim miejscu.

aplikacja sensora cukrzyca u dzieci

  1. Przemywamy gazikiem przedramię
  2. Otwieramy zestaw czujnika odrywając wierzchnią folię (nie dotykamy nic w środku!)
  3. Rozkręcamy aplikator czujnika (nie przyciskamy, nie dotykamy w środku!)
  4. Wciskamy aplikator w ‚zestaw czujnika’ i wyciągamy go (pasek na ‚języczku’ od zestawu czujnika musi być w jednej linii z paskiem na szarej części aplikatora) – teraz mamy sensor w aplikatorze czyli jesteśmy gotowi do najważniejszej części zadania 🙂 (nic teraz nie przyciskamy, nie ‚próbujemy na sucho’ bo raz ‚wystrzelony’ sensor nie będzie nadawał się do ponownego użycia)
  5. Przykładamy gotowy aplikator do suchej ręki i wciskamy (przedramię musi być zdezynfekowane ale suche! jeśli będzie wilgotne to klej nie będzie się trzymał!)
  6. Zdejmujemy delikatnie aplikator z ręki i gotowe 🙂

aplikacja sensora cukrzyca u dzieciaplikacja sensora cukrzyca u dziecifreestylelibreaplikacjasensora_4

Panna H twierdzi, że aplikacja sensora Freestyle Libre nie boli. Musiała się jednak przez chwilę przyzwyczaić do tego urządzenia na ręku, co chwila sprawdzała czy z nim wszystko w porządku. Jednak po godzinie nie zwracała już na niego uwagi!

Sensor jest płaski ale na małej rączce nieco odstaje, szczególnie w porównaniu z wkłuciem T-sure Medtronic, którego używamy na codzień. Po małym researchu w sieci zdecydowaliśmy się na zabezpieczenie sensora plastrem IV3000 w rozmiarze 6 cm x 7 cm firmy Smith&Nephew co zrobiliśmy niezwłocznie po aplikacji sensora.

aplikacja sensora cukrzyca u dzieciaplikacja sensora cukrzyca u dzieci

Plaster wytrzymał 10 dni, zmieniliśmy go tylko i wyłącznie ze względów estetycznych 🙂

Pierwsza próba sczytania powoduje uruchomienie sensora. Przez pierwsze 60 min jest on nieaktywny ale po tym czasie możemy czerpać przyjemność z użytkowania FreeStyle Libre. Od pierwszych minut nie mieliśmy większych różnic miedzy glukometrem a czytnikiem. Pomiary naszym Contour Plus One ograniczyliśmy do kilku w ciągu dnia tylko wtedy gdy Panna H mówiła, że źle się czuje.

aplikacja sensora cukrzyca u dzieciaplikacja sensora cukrzyca u dzieciaplikacja sensora cukrzyca u dzieci