Glukometr Contour Plus One | Test

Glukometr Contour Plus One

W czasie ostatnich zakupów w zaprzyjaźnionej aptece dostaliśmy najnowsze, na polskim rynku, ‚dziecko’ firmy Ascensia Diabetes Care czyli Contour Plus One. Zainteresował nas nie tylko swoim zgrabnym wyglądem ale także aplikacją na telefon (android + ios). Przetestowaliśmy, oczywiście subiektywnie, pod kątem Panny H i glukometr i aplikację, poniżej możecie przeczytać co sądzimy o nowym glukometrze a wpis o aplikacji już się piesze. Na wstępie napiszę tylko, że od kilku lat z powodzeniem używamy glukometrów Contour, gdyby tylko ktoś popracował nad designem tych produktów to byłoby na prawdę ok :). Odpowiadają nam ze względy na małą kroplę krwi potrzebną do pomiaru oraz długi czas gotowości. Ostatnio używaliśmy Contour Link’a głównie ze względu na komunikację z pompą Medtronic Paradigm Veo, z której aktualnie korzystamy.

Dane techniczne (http://www.ascensia.pl):

Próbka badana: Krew pełna włośniczkowa i żylna

Wynik pomiaru: W odniesieniu do stężenia glukozy w osoczu/surowicy krwi

Objętość próbki: 0,6 μl

Zakres pomiarowy: 10 mg/dl–600 mg/dl glukozy we krwi.

Czas odliczania: 5 sekund

Pamięć: Przechowuje 800 ostatnich wyników badania.

Rodzaj baterii: Dwie 3-woltowe baterie litowe (płaskie) CR2032 lub DL2032.

Żywotność baterii: Około 1000 testów (1 rok przeciętnego użytkowania, 3 badania dziennie).

Zakres temperatury pracy glukometru: 5-45

Zakres wilgotności pracy glukometru: 10%–93% wilgotności względnej

Wymiary: 97 mm (dł.) x 28 mm (szer.) x 14,9 mm (wys.)

Waga: 36 gramów

Okres trwałości glukometru: 5 lat

Głośność sygnału dźwiękowego: 50 dB(A)–85 dB(A) w odległości 10 cm

Zawartość pudełka startowego:

Instrukcja obsługi, Glukometr CONTOUR PLUS ONE, Nakłuwacz Microlet2, 5 lancetów, 5 pasków testowych CONTOUR PLUS, końcówka do alternatywnego miejsca nakłucia, etui (wszystko poniżej na zdjęciu)

Glukometr Contour Plus One

Po zapakowaniu wszystkiego do etui, zestaw prezentuje się następująco:

Glukometr Contour Plus One

 

Dodatkowe funkcje:

  • Funkcja smartLIGHT – w momencie wyświetlenia wyniku odczytu zapala się również dioda w jednym z trzech kolorow: zielony gdy wynik jest w normie, czerwony – poniżej normy, żółty – powyżej normy;
  • Pomiar drugiej szansy – w ciągu 60 sekund możemy umieścić na pasku drugą próbkę krwi jeśli pierwsza była niewystarczająca;
  • Aplikacja CONTOUR – glukometr za pomocą Bluetooth’a wysyła do naszego smartfona wyniki wszystkich pomiarów; można ją pobrać z AppStore lub Google Play;

 

NASZA OPINIA:

Zacznijmy od bardzo przyziemnej rzeczy czyli wyglądu. Bardzo podoba nam się design nowego modelu, jest zgrabny i dużo bardziej nowoczesny od poprzednich modeli. Kompaktowość tego modelu przekłada się na wielkość etui, które po prostu jest mniejsze. Nie wiem tylko kto określał wielkość gumki na nakłuwacz. Nie da się z niej komfortowo korzystać.

Czytelny wyświetlacz oraz dodatkowa funkcja smartLight bardzo przypadły do gustu Pannie H, która zawsze czeka na kolor czerwony, który w naszym przypadku najczęściej zwiastuje porcję ulubionego soku. Klasyfikowanie wyników kolorem przydaje się nawet dorosłym, mam na myśli nocne pomiary. Każdy rodzic małego cukrzyka będzie wiedział o czym mówię. Czasami, w środku nocy, nasz mózg mimo włączonej lampki nocnej nie do końca jest w stanie uświadomić sobie jaki wynik widzimy na glukometrze. Do szczęścia, tak na prawdę, brakuje mi tylko lampeczki oświetlającej pasek testowy co bardzo przydałoby się nam właśnie w nocy. EDIT!!!! Jest lampeczka/światełko! Zwracam honor producentom!! Trzeba po prostu umieć ją włączyć!! 🙂  Panna H marzy jak zwykle o kolorowym etui i kolorowych dodatkach, które umiliłyby dziecku codzienność.

Niezwykle przydatna okazała się w naszym przypadku możliwość umieszczenia kolejnej próbki krwi. Pannie H bardzo często zdarza się przygotować zbyt małą kroplę krwi co skutkuje kolejnym nakłuciem a dla wiecznie wymęczonych paluszków jest to bardzo niewskazane. Nie mówiąc już o zmarnowanym pasku. Więc jesteśmy bardzo na ‚tak’ 🙂

Nakłuwacz Microlet 2 jest nam dobrze znany. Używaliśmy go bardzo długo i mimo bardzo różnych opinii w internecie, my byliśmy z niego zadowoleni. Odkryliśmy jednak jakiś czas temu inne cudeńko :).

Aplikacja Contour to świetne miejsce do przeanalizowania codziennych wyników.Aplikacja Contour

Na bierząco można dodawać w niej uwagi i komentarze do pomiarów. A u nas przydaje się po prostu do analizy poziomów cukru z danego dnia czy tygodnia. Więcej o aplikacji możecie przeczytać tu. Świetna sprawa. Idealnie byłoby gdyby pompa wysyła informacje do tej samej aplikacji na telefonie ale to może za jakiś czas.

Największym i w sumie jedynym minusem tego modelu jest brak łączności z pompą Medtronica, ale trudno uznać to za wadę.

Mimo, że glukometr nie wysyła pomiarów do pompy to możliwość obejrzenia wyników w dowolnym momencie na telefonie wygrała. W oczekiwaniu na nowy model, który ma zastąpić Contour Link’a na początku 2017 roku, PlusOne zostaje z nami.