Nakłuwacz OneTouch Delica | Test

onetouch delica thesweetestthing

Chciałabym polecić wam nasz aktualnie ulubiony nakłuwacz – OneTouch Delica.

Bardzo długo korzystaliśmy z nakłuwacza firmy Bayer (teraz Ascensia) – Microlet 2. Byliśmy z niego bardzo zadowoleni. Wg naszej subiektywnej opinii ukłucia nim bolały najmniej ze wszystkich przetestowanych przez nas ‚kujek’. Musicie wiedzieć, że każdy nakłuwacz testowaliśmy z mężem zawsze najpierw na sobie. Tak właśnie spędziliśmy kilka wieczorów w naszym życiu, kłując swoje palce mimo że nie chorujemy na cukrzycę. Zdobywaliśmy, kupowaliśmy lub dostawaliśmy glukometry różnych dostępnych na naszym rynku firm i testowaliśmy. To chyba normalne, że trudno nam wierzyć w opinie innych jeśli chodzi o komfort naszego dziecka. Microlet wydawał nam się najdelikatniejszy do momentu, w którym przetestowaliśmy Delicę a było to mniej więcej rok temu. Nadal jesteśmy jej wierni.
onetouch delica thesweetestthingonetouch delica thesweetestthing

Urządzenie jest niepozorne i dość ciche. Ma opływowy kształt, 8 cm długości i 7 stopni głębokości nakłucia. Używa się go bardzo komfortowo a system usuwania zużytego lancetu jest dodatkowym atutem. Nie pasują do niego standardowe, uniwersalne lancety ale koszt 20 zł za 100 szt jest do zaakceptowania. Lancety mają ostrza o grubości 30 G. Szkoda, że na polskiem rynku nie są dostępne lancety 33G… Przy nakłuwaniu palców 8-10 razy na dobę ta drobna różnica ma ogromne znaczenie.

Jest to najlepszy z nakłuwaczy jaki przez te kilka lat przewinęło się przez nasz dom a było ich dość dużo.

Nasz zestaw kupiliśmy na www.diabetyk24.pl. Koszt to:

  • Nakłuwacz OneTouch Delica – 20 zł
  • Lancety 100 szt – 20 zł

Panna H jest zachwycona tym nakłuwaczem. Gdy czasami pakując ją na wyjazd do dziadków wrzucimy do kosmetyczki stary model to zawsze zaznacza, że ona nie chce tamtego. My za to widzimy dużą różnicę na opuszkach. Są dużo ładniejsze i mniej pokiereszowane.

OneTouch_Delica_thesweetestthing_10

Dane techniczne (www.lifescan.pl):

System sterujący Advanced Glide®
Stworzony dla komfortowego przeprowadzania pomiarów

Ostrza 30G z siedmioma ustawieniami głębokości
zapewniają komfortowe nakłucie dopasowane do potrzeb każdego pacjenta

Funkcja usuwania ostrza
Nakłuwacz OneTouch® Delica® wyposażono w funkcję wysuwania ostrza, umożliwiającą bezpieczne usuwanie zużytych ostrzy

Stabilne i ciche działanie
Umożliwia dyskretne nakłucie

onetouch delica thesweetestthing