Nasz sposób na czyste zęby :) | Poradnik

sonicareforkids philips szczoteczka idealna

Jeśli Wasze dzieciaki uwielbiają myć zęby to nie jest to tekst dla Was!? 🙂

U nas niestety jeszcze niedawno bywało różnie. Generalnie trzeba było upominać i przypominać naszej latorośli o umyciu zębów prawie zawsze. Często zdarzało się jęczenie, że późno, że po co itp. Wykładanie teorii o higienie, o unikaniu wizyt u dentysty czy ostatecznie o braku zębów niestety kompletnie nie zdawały egzaminu.

Na szczęście wiele się zmieniło:) Przyznam Wam szczerze, że od ponad pół roku nie mamy problemów z myciem zębów przez Pannę H.

Rozwiązanie w naszym przypadku było bardzo proste, choć kosztowne – Szczoteczka Philips Sonicare For Kids . Gdybym wiedziała, że ona zmiani tak wiele w naszej codziennej higienie to kupiłabym ją dużo wcześniej!!

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka działająca w duecie z aplikacją na smartfonie to coś co trafia idealnie do naszych uzależnionych od elektroniki dzieci. Dodatkowo szczotkę można spersonalizować dzięki specjalnym naklejkom, które wchodzą w skład zestawu, co zdecydowanie umila użytkowanie.

A w zestawie mamy:

  1. Uchwyt szczoteczki
  2. Dwie główki do szczoteczki (mała+standardowa)
  3. Ładowarka
  4. 8 naklejek na uchwyt oraz mały arkusz zwykłych naklejek
  5. Instrukcja

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dziecisonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka ma dwa tryby szybkości co bardzo się przyda się początkującym użytkownikom. Z własnego doświadczenia wiem, że do szczoteczki sonicznej trzeba się po prostu przyzwyczaić. Mnie zajęło to kilka dni, myślę, że dla waszych pociech początkowo uczucie towarzyszące szczotkowaniu może być nieco dziwne.

Wbudowany bluetooth pozwala łączyć się szczoteczce z aplikacją w telefonie. Aplikację pobieramy bezpłatnie instalujemy na telefonie bądź tablecie. Zakładamy tam konto naszemu dziecku lub dzieciom bo kont w aplikacji może być kilka dla jednego panelu rodzica. Możemy ustawić przypomnienie o myciu zębów o konkretnych godzinach oraz sprawdzać czy nasze dziecko umyło zęby (zakładając oczywiście, że w trakcie mycia korzystało z apki). W panelu rodzica możemy dzieciom przyznawać nagrody za mycie zębów 🙂 Przy pierwszym uruchomieniu krok po kroku adoptujemy Sparkly’ego, małego stworka, który będzie nam towarzyszył w codziennym dbaniu o higienę jamy ustnej. Po każdym szczotkowaniu Sparkly dostaje prezent – nowe futerko, czapkę, okulary lub nowe ‚środowisko’. Możemy go przebierać i przemalowywać. Panna H zawsze stylizuje stworka przed myciem  a po każdym szczotkowaniu, po otrzymaniu jakiegoś nowego gadżetu znów zmienia jego wygląd.

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dziecisonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dziecisonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dziecisonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dziecisonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dziecisonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci

Zasada jest bardzo prosta, uruchamiamy aplikację w telefonie, włączamy szczoteczkę i już. Dzięki połączeniu bluetooth po uruchomieniu szczoteczki na ekranie telefonu pojawia się szczęka pełna bakterii i z brudnych zębów. Ząb po zębie wskazuje nam jak powinniśmy je myć. Szczoteczka zasygnalizuje nam również gdy trzeba będzie zmienić stronę szczotkowania.

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci

W każdej chwili możemy również zatrzymać szczoteczkę a następnie wrócić do szczotkowania 🙂

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci

Po wyszczotkowaniu zębów Sparkly oczywiście bardzo się cieszy i dostaje prezent!

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci

Odkąd nasza córka korzysta ze szczoteczki Philips w duecie z aplikacją mycie zębów przestało być takie problematyczne. Ważne dla mnie jest, że nie muszę jej już przekonywać i zaganiać do łazienki, co najwyżej przypomnę, że czas umyć zęby. Młoda szuka telefonu i biegnie do łazienki 🙂 Aplikacja mierzy też czas mycia zębów więc o to też nie muszę się martwić. Oczywiście od czasu do czasu sprawdzam czy zęby są dokładnie umyte ale dzięki temu tandemowi mam spokojniejszą głowę.

Jeśli macie takie problemy z dzieckiem jak my kiedyś to polecam gorąco szczoteczkę Sonicare for Kids.

Jeśli macie jakieś pytanie to zapraszam do komentowania 🙂

sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci sonicareforkids philips szczoteczka soniczna dla dzieci