Contour plus link | Test

Do naszej rodziny dołączył następca starego Contour Linka!

Na naszym rynku dostępny jest już jeden z nowszych modeli glukometrów – Contour Plus Link. Szczerze mówiąc bardzo jesteśmy zadowoleni z naszego  Contour Plusa One ale brakuje mu jednego ‚ficzera’ – połączenia z pompą. Wprawdzie nie jest to nam niezbędna do funkcjonowania bo nie korzystamy z kalkulatora bolusa ale czasami się przydaje.

Tak naprawdę oba modele: Contor Plus One oraz Contour Plus Link są bardzo do siebie podobne jeśli chodzi o działanie, niestety troszę inne z wyglądu i w komforcie użytkowania.

Poniżej (powinny być) dane techniczne:

Niestety nie udało mi się znaleźć w sieci kompletnych danych technicznych glukometru. Jak tylko uda mi się coś ustalić to uzupełnię wpis. Na wszelki wypadek odsyłam do strony Ascensia.

Ważne cechy:

  • łączność z pompami Medtronic: Veo, Paradigm 715, Real Time 722
  • przesyłanie wyników do kalkulatora bolusa
  • pomiar drugiej szansy
  • złącze USB

Zawartość pudełka startowego:

Instrukcja obsługi, glukometr CONTOUR PLUS LINK, nakłuwacz MICROLET2, 50 kolorowych lancetów, opakowanie 50 pasków testowych CONTOUR PLUS, końcówka do alternatywnego miejsca nakłucia, kabelek USB, etui (wszystko poniżej na zdjęciu).

Po zapakowaniu wszystkiego do etui, zestaw wygląda tak:

Ważne: pasują do niego te same paski co do Contour Plus One.

NASZA SUBIEKTYWNA OPINIA:

Model Contour Plus Link w porównaniu ze starszym modelem czyli Contour Link jest dużo nowocześniejszy i przyjemniejszy w użytkowaniu. Spełnia aktualne normy ISO w związku z tym jest dużo dokładniejszy niż poprzedni model. Wbudowane złącze USB pozwala szybko i łatwo (bez dodatkowych kabelków) sczytać dane do komputera. Model ten ma wbudowaną niewymienną baterię co wg mnie jest plusem. Szybko się ładuje i nie musimy się martwić o zapas baterii w domu czy na wyjeździe. Dodatkowo mamy wskaźnik naładowania baterii, który bardzo ułatwia użytkowanie. Zawsze wyczerpana bateria zaskakuje mnie w najmniej odpowiednim momencie… tu nie ma tego problemu. A teraz kilka minusów: cieżko wkłada się pasek testowy, dość długi czas uruchamiania się oraz dość słabe światełko, które niestety nie pozwala wykonać pomiaru w nocy bez zapalania światła. A najważniejszym plusem jest łączność z pompami insulinowymi Medtronic.