Profesor Astrokot odkrywa KOSMOS | Książki

Śpieszę polecić Wam świetną książkę dla ciekawych świata dzieci.

Jeśli wasze dzieci ciągle zadają Wam pytania odnośnie kosmosu a chcielibyście podsunąć im fajną pozycję to jest coś dla Was.

Książka wydawnictwa Entliczek jest skarbnicą wiedzy wydaną w niebanalny sposób. Gruba i sztywna okładka skrywa strony wypełnione informacjami i niecodziennymi ilustracjami w stonowanych kolorach. Znajdziemy tu odpowiedzi na wiele nurtujących nasze dzieci pytań.

Czy Pluton jest planetą? Czy istnieje życie pozaziemskie? Jakie są rodzaje gwiazd? Jak wygląda lot na księżyc? itp.

Naszym przewodnikiem po kosmosie jest superbystry Profesor Astrokot. Wyjaśnia on dość prostym językiem zasady jakie panują we wszechświecie. Na początku dowiemy się jakie są rodzaje gwiazd a także jak powstają. Następnie nasz supermądry kot przeprowadzi nas przez zawiłości układu słonecznego i podróże kosmiczne. Na koniec tej wspaniałej podróży spróbujemy nawet odpowiedzieć na pytanie czy istnieje życie pozaziemskie.

To książka do której często wracamy. Nie trzeba jej czytać od początku do końca. Można skupić się tylko na interesujących nas w tym momencie tematach. Z tego właśnie powodu książka ta jest dobra dla dzieci w różnym wieku i tych młodszych, którym możemy pokazać obrazki w odpowiedzi na ich pytania i dla tych starszych, którzy sami przeczytają interesujące ich zagadnienia.

Gorąco Wam polecamy tą pozycję książkową!

Autorzy: Dominic Walliman i Ben Newman

Wydawnictwo: Entliczek

A może znacie jakieś ciekawe książki o kosmosie dla dzieci i możecie nam polecić?