Torba termiczna PIC | Test

torba termiczna pic cukrzyca

Niby wiedziałam, że insulinę powinniśmy trzymać w chłodzie ale dawaliśmy sobie jakoś radę. Dopiero upalne lato zmotywowało nas do zakupu.

I odkryłam jak taki mały gadżet może ułatwić życie. Nasza torba to torba termoizolacyjna firmy PIC. W zestawie mamy torbę z paskiem na ramię oraz wkład mini Dispogel, który schładzamy w zamrażarce. My dokupiliśmy do zestawu jeszcze dodatkowy kompres żelowy Termogel PIC. Torba kosztowała nas 50 zł a dodatkowy wkład 6 zł. Torba oczywiście skierowana jest do osób z cukrzycą w celu noszenia insuliny ale przyda się również osobom, które muszą mieć podawane zastrzyki z zawiesiny, która wymaga stałej temperatury.

torba termiczna pic cukrzycaTorba od środka ma folię utrzymującą temperaturę oraz specjalną kieszonkę na wkład chłodzący. Wkład na dwie godziny przed wyjściem z domu umieszczamy w zamrażarce. W momencie wychodzenia z domu wkładamy do torby wkład i insulinę tak aby się nie dotykały oraz inne wymagające chłodu akcesoria.

torba termiczna pic cukrzyca

torba termiczna pic cukrzyca

Torebka jest dość duża więc spokojnie zmieści insulinę razem z etui, glukagon i kilka innych potrzebnych drobiazgów.

torba termiczna pic cukrzyca

torba termiczna pic cukrzyca

My najczęściej do torby wkładaliśmy właśnie glukagon z insuliną oraz glukometr. Jest na tyle duża, że spokojnie pomieści te najpotrzebniejsze rzeczy. W czasie naszych wycieczek nosiłam ją jak normalną torebkę po prostu na ramieniu lub wrzucałam do plecaka w którym były jeszcze przekąski dla naszego małego cukrzyka. Szkoda, że nie da się odpiąć paska wtedy torba zajmowałaby mniej miejsca w plecaku ale w sumie nie jest to jej przeznaczenie :). Korzystaliśmy z niej również w czasie tegorocznego pobytu nad morzem. Gdy byliśmy na plaży poza glukagonem i glukometrem wkładaliśmy tam również odpiętą pompę insulinową. Na czas tych bardziej ekstremalnych pod względem temperatury wypraw czyli w czasie plażowania wkładaliśmy do środka oba wkłady a całość chowaliśmy w cieniu w dodatkowej torbie.

torba termiczna pic cukrzyca

Podsumowując torba godna polecenia. Duża na tyle by pomieścić niezbędnik małego cukrzyka. Raczej do noszenia przez rodzica ze względu na wielkość (wszystko oczywiście zależy od wielkości i chęci waszego cukiereczka). Może służyć za małą ‚listonoszkę’. Nie widać, że jest to torebka termoizolacyjna więc jeśli macie ochotę wrzucić tam kanapkę i soczek i ruszyć na plac zabaw to też się sprawdzi :). A dodatkowy wkład świetnie się sprawdził na letnie siniaki i obicia. Wykonany jest z bardzo przyjemnego materiału dzięki czemu nie trzeba go dodatkowo owijać w ręcznik czy inny materiał przed przyłożeniem do bolącego miejsca.

torba termiczna pic cukrzyca