Wymiana zestawów infuzyjnych Medtronic | Poradnik

Zapraszam do szybkiej instrukcji jak wymienić wadliwe wkłucia infuzyjne.

Firma Medtronic poinformowała o tym, że część wkłuć infuzyjnych wprowadzonych na rynek może działać wadliwie.

Wada polega na podaniu zbyt dużej ilości insulity zaraz po zmianie zestawu. Jeśli zauważyliście u siebie lub swoich dzieci spadki cukru po zmianie wkłucia a nie do końca możecie to wytłumaczyć swoimi działaniami to prawdopodobnie spotkaliście się z wadą o której poinformowała firma.

My nie zauważyliśmy takiej sytuacji ale zaraz po zapoznaniu się z informację sprawdziliśmy wszystkie nasze wkłucia. Informacja zbiegła się w czasie z odbiorem zestawów na nowy kwartał więc mieliśmy ich sporo. Dodatkowo przywieźliśmy wszystkie wkłucia które awaryjnie są u dziadków Panny H.

wymiana zestawów infuzyjnych medtronic

Przygotowujemy sobie wszystkie wkłucia jakie mamy w domu i wchodzimy na stronę: medtronic-diabetes-look.com

Tutaj klikamy na flagę naszego kraju i przechodzimy do najistotniejszej części w której wprowadzamy wszystkie potrzebne dane, czyli:

  1. numer katalogowy (REF)
  2. numer serii (LOT)

Najlepiej posortować sobie wkłucia  numerami i policzyć ile mamy z każdego rodzaju.

Potwierdzamy, że użytkownik ma więcej niż 18 lat i zaczynamy wprowadzanie numerków.

Nie musimy otwierać każdego pudełka, numery na pudełku są takie same jak na pojedynczych wkłuciach. Jeśli mamy pełne pudełka ta wpisujemy REF i LOT z pudełka i 10 szt, tak jak mamy poniżej:

Moja podpowiedź jeden rodzaj wkłuć musi być wpisany raz, czyli trzeba zsumować wszystkie zestawy z danymi oznaczeniami. Jeśli tego nie zrobimy to program źle zsumuje ilośc wkłuć do wymiany!!!

Po wpisaniu numerów dla wszystkich naszych wkłuć klikamy: ‚WERYFIKACJA NUMERÓW SERII’

Wtedy przechodzimy na kolejną stronę gdzie dostaniemy informację, które zestawy są wadliwe a których możemy spokojnie używać.

Jeśli mamy egzemplarze do wymiany to klikamy ‚WYMIANA’ i odkładamy wszystkie wadliwe zestawy na bok (nie używamy jeśli jest taka możliwość!). Jeśli wszystkie nasze zestawy są w porządku to się cieszymy i z nich korzystamy 🙂

Jeśli mamy wadliwe wkłucia to przechodzimy teraz na ostatnią już stronę:

Wpisujemy tam nasze dane łącznie z adresem do wysyłki nowych wkłuć. My podaliśmy dane taty Panny H.

Należy zwrócić uwagę na ilość wkłuć do wymiany. Nam za pierwszym razem system błędnie policzył ilość wkłuć dlatego policzcie i sprawdźcie ile powinno być do wymiany!!!

Jeśli mamy pecha i wszystkie nasze zestawy muszą być wymienione to producent zaleca aby używać wkłuć ale stosować się do zaleceń, które znajdziecie tu: link

wymiana zestawów infuzyjnych medtronic

 

Do nas kurier z nowymi wkłuciami przyjechał po kilku dniach. Niestety bez żadnej zapowiedzi czy informacji. Przesyłka zaadresowana była na córkę, nie na męża, którego podaliśmy w danych adresowych. Dodatkowo w pudełku była tylko połowa wkłuć… liczę, że pozostałe przyjadą w kolejnej przesyłce…

Niestety na polskiej stronie Medtronica nie ma żadnej informacji o wadliwie działających wkłuciach, nie ma żadnych ostrzeżeń czy odnośników. Nie dostaliśmy również żadnej informacji mailowej ani listownej. O całej akcji dowiedzieliśmy się z grupy na FB. Oj chyba nie tak to powinno wyglądać… w końcu tak jak pisze Medtronic tu chodzi o bezpieczeństwo…

wymiana zestawów infuzyjnych medtronic